Şubat 23, 2024.

Başkandan Mesaj

Prof. Dr. Fitnat Dinçer

1978 yılında Türkiye’deki Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon branşını bilimsel ve akademik zemine oturtarak multidisipliner bir yaklaşım getirmek amacı ile kurulan ve halen bu amaca hizmet eden Türk Tıbbi Rehabilitasyon Kurumu Derneği’nin, uluslararası platformda ESPRM-European Society of Physical and Rehabilitation Medicine, ulusal platformda ise Türk Tabipler Birliği bünyesinde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ana Dal temsiliyeti bulunmaktadır.
Geçtiğimiz yıllarda, branşımızın tüm dünyadaki yeniliklerini ve branşımızdaki gelişmeleri takip ederek siz değerli meslektaşlarımızla paylaşmak için birçok sempozyumu hayata geçirdik. Bildiğiniz gibi son olarak Kas İskelet Sistemi Hastalıkları -Nöropatik Ağrı ve Tedavisinde Güncellemeler Sempozyumu’nu hibrit ve çevrimiçi şekilde The Ankara Hotel’de 17 Aralık 2022 Cumartesi günü gerçekleştirdik.

Bu yıl da 26 Kasım 2023 Pazar günü Ankara Divan Otel’de yüzyüze gerçekleştireceğimiz Kas İskelet Sistemi Hastalıklarında Bölgesel Ağrılarda Güncellemeler Sempozyumunun yoğun hazırlığı içindeyiz. Kanıta Dayalı Tıp Bazında Kas İskelet Sistemi hastalıklarındaki yenilikleri temel alarak, bilgilerimizi güncelleyerek sizlere sunmayı hedefliyoruz. Sempozyuma olan yoğun ilginiz için şimdiden siz değerli meslektaşlarımıza teşekkür ediyor, sempozyumun herkes için yararlı ve verimli geçmesini diliyorum.

Saygı ve Sevgilerimle.

Prof. Dr. Fitnat DİNÇER
Türk Tıbbi Rehabilitasyon Kurumu Derneği Başkanı