Mart 22, 2023.

Başkandan Mesaj

Prof. Dr. Fitnat Dinçer

Saygıdeğer Meslektaşlarım,

1978 yılında Türkiye’deki Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon branşını bilimsel ve akademik zemine oturtarak multidisipliner bir yaklaşım getirmek amacı ile kurulan ve halen bu amaca hizmet eden Türk Tıbbi Rehabilitasyon Kurumu Derneğinin, uluslararası platformda ESPRM-European Society of Physical and Rehabilitaion Medicine, ulusal platformda ise Türk Tabipler Birliği bünyesinde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ana Dal temsiliyeti bulunmaktadır.

Geçtiğimiz yıllarda, branşımızın tüm dünyadaki yeniliklerini ve gelişmeleri takip ederek siz değerli meslektaşlarımızla paylaşmak için birçok sempozyumu hayata geçirdik. En son dünyanın içinde bulunduğu pandemi döneminde düzenlediğimiz “KAS İSKELET SİSTEMİ HASTALIKLARINDA GÜNCELLEMELER″ konulu sempozyumda, bel, boyun ve sırt ağrılarında güncel tedavi yaklaşımlarını ele aldık.

Bilimsel gelişmelerden uzak kalmayarak, güncel bilgileri yakından izlemek amacıyla “KAS İSKELET SİSTEMİ HASTALIKLARINDA GÜNCELLEMELER SEMPOZYUMU’nu bu yılda sizlerden gelen yoğun istek ddoğrultusunda ,Kanıta Dayalı Tıp Bazında Kas İskelet Sistemi hastalıklarındaki yenilikleri temel alarak,bilgilerimizi güncelleyerek sizlere sunmayı hedefliyoruz. Sempozyuma olan yoğun ilginiz için şimdiden siz değerli meslektaşlarımıza teşekkür ediyor, sempozyumun herkes için yararlı ve verimli geçmesini diliyorum.

Saygı ve Sevgilerimle.

Prof. Dr. Fitnat DİNÇER
Türk Tıbbi Rehabilitasyon Kurumu Derneği Başkanı